salon.laura.com@gmail.com

ODWIEDZIŁO NAS  darmowe liczniki

WŁOCŁAWEK:      +48  721 461 779     +48  605 055 568         ul. Reja 7/9        

GDAŃSK:           +48  605 055 568   //  0 58 325 62 00            ul. Przytulna 15 

UWAGA !!!   Jesteśmy w GDAŃSKU    były  SALON  SEMIRAMIDA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIOTATUAŻ

Sporzadzony rysunek na ciele może przetrwać całe życie, kilka lat lub dwa tygodnie - wszystko zależy od metody jaką się wybierze.
 

 

Tatuaż trwały
 


Słowo tatuaż wywodzi się z języka polinezyjskiego - tatau znaczy tyle co malowidło, znak. Tatuaż wykonany w sposób tradycyjny utrzymuje się przez całe życie, jest oczywiście możliwość jego usunięcia, ale zabieg ten jest sporą ingerencją w skórę i może przynieść różne, niekoniecznie spodziewane efekty, powinien więc być stosowany w ostateczności. Sam zabieg tatuowania polega na wprowadzaniu barwnika głęboko w skórę za pomocą specjalnej maszynki. Rysunek utrzymuje się przez całe życie, właśnie dzięki tak głębokiemu wprowadzeniu pigmentu. Ze względu na charakter zabiegu, powinno się go wykonywać wyłącznie w dobrych salonach tatuażu, dzięki temu można mieć gwarancję, że będzie wykonany szybko i bez problemu, nie będzie też obaw o nabawienie się jakiś dolegliwości i chorób. Ceny tatuaży są różne, zależą one m.in. od standardu salonu, wielkości oraz od stopnia skomplikowania wzoru. Średnia cena czarno-białego tatuażu to około 300-400 złotych, a kolorowego (im więcej dodatkowych kolorów tym drożej) od 400-800 zł. Wykonanie tatuażu to dopiero połowa sukcesu, drugą stanowi prawidłowe zagojenie się skóry, a o to już musi zadbać osoba, która go sobie zafundowała. Na jego pielęgnację trzeba poświęcić przynajmniej 2 tygodnie. Skóra w tych okolicach jeszcze przez pewien czas po zabiegu jest trochę podrażniona i wrażliwa, dlatego aby wróciła do normy, przez kilka tygodni należy ściśle stosować się do zaleceń tatuażysty.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opcje czasowe

Innym rodzajem tatuażu jest tatuaż czasowy - jest on dobrym wyjściem dla osób, które nie chcą być "oznakowane" przez całe życie lub po prostu chcą mieć co pewien czas inny wzór w tym samym miejscu. W tym przypadku do wyboru jest tatuaż z henny (zmywa się po ok. 2 tygodniach) lub biotatuaż wykonywany za pomocą naturalnych barwników, które zanikają po 2-5 latach. Malowidło za pomocą henny kosztuje niewiele, ale trudno znaleźć profesjonalny salon, w którym można je zrobić. Jeśli zaś chodzi o biotatuaż, to jego cena przewyższa średnio dwa razy koszt tatuażu trwałego i także można mieć problem ze znalezieniem wykwalifikowanej osoby, która go wykona.
Wykonując biotatuaż barwnik wprowadza się w drugą warstwę naskórka. Taki rysunek z upływem czasu robi się coraz bledszy, by wreszcie po 2-5 latach zniknąć całkowicie. Na ogół jednak tatuaż blednie równomiernie, więc nie ma obaw, że z czasem będzie wyglądał źle. Plusem biotatuażu jest to, że zabieg trwa stosunkowo krótko (1-2 godz.), jest bezbolesny, gotowy już po pierwszej wizycie w salonie i nie wymaga ochrony skóry przed ewentualnym zakażeniem. Warto pamiętać o wyborze renomowanego studia, ponieważ w biotatuażu liczy się duża precyzja - jeśli pigment zostanie wprowadzony zbyt głęboko po kilku latach rysunek może nie zblednąć.
Wzór wykonany za pomocą henny (sproszkowane liście z drzewa Lawsonia inermis) zmywa się po kilkunastu dniach. Henną można tatuować praktycznie każdy fragment ciała, wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Miejsca najczęściej wybierane na taki tatuaż to: ramiona, łopatki, dłonie, kostki, kark, brzuch, pośladki i klatka piersiowa. Tatuowanie za pomocą henny jest niezwykle proste i polega na barwieniu naskórka, a nie - jak w przypadku tatuażu tradycyjnego - na wstrzykiwaniu barwnika głęboko w skórę. Dzięki temu malowidło takie zmywa się samo po ok. 14-21 dniach. Zabieg polega na nałożeniu na skórę przygotowanej wcześniej pasty i pozostawieniu jej na około 2 godziny. Czas pozostawienia na skórze zależy od tego, jak wyraźny efekt chce się uzyskać - im dłużej barwnik będzie miał kontakt ze skórą, tym rysunek będzie ciemniejszy i bardziej trwały. Warto wiedzieć, że intensywność koloru zmienia się z czasem, ponieważ barwnik ciemnieje na skórze przez około dwie doby, dlatego na końcowy efekt trzeba na ogół trochę poczekać. Mimo, iż hennę można dość łatwo nabyć na naszym rynku, nie warto ryzykować samodzielnego wykonywania tatuażu lub oddawać go w ręce nieprzygotowanej osoby. Nie każda henna jest bowiem taka sama, na rynku spotkać można odmianę naturalną i czarną. Naturalna henna barwi naskórek na kolor brązowy, znacznie ciemniejszy efekt daje henna czarna, ale należy jej unikać, ponieważ jest to mieszanka zawierająca domieszkę substancji chemicznych, które mogą uczulać i mocno podrażniać skórę.
Wychodzi więc na to, że od samego wzoru, miejsca na ciele czy trwałości tatuażu ważniejszy jest niejednokrotnie wybór odpowiedniego salonu, ponieważ od tego w dużej mierze zależy końcowe zadowolenie lub niezadowolenie.