MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

To metoda wykorzystywana od lat w medycynie do leczenia rozmaitych schorzeń skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo odpowiednich substancji leczniczych. Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną dla regeneracji, poprawy wyglądu skóry, jej odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnego preparatu poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórkowy. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia to skuteczna metoda poprawy wyglądu i kondycji naszej skóry. Stosuje się ją m.in. w zabiegach regenerujących, nawilżających i anti-aging. Jej zadaniem jest powstrzymanie procesu starzenia się skóry oraz jednoczesne przywrócenie jędrności i elastyczności.

Efekt mezoterapii porównuje się z rezultatami jakie zapewniają procedury liftingu skóry. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań tego rodzaju jest Mezolift. Polega on na delikatnym wstrzykiwaniu w głąb skóry twarzy i szyi substancji czynnych, które poprawiają mikrokrążenie, przyspieszają metabolizm i głęboko odżywiają skórę. Wykorzystywane są tutaj nawilżające właściwości kwasu hialuronowego i regenerujące działanie kwasu polimlekowego. Dzięki takiej kompozycji składników skóra otrzymuje odpowiednie witaminy, mikroelementy, aminokwasy i kwasy nukleinowe. Ponadto substancje te przeciwdziałają wiotczeniu skóry. Mezolift oddziałuje na skórę kompleksowo i przynosi natychmiastowe rezultaty w postaci widocznego wygładzenia zmarszczek i uelastycznienia skóry. Nabiera ona blasku, jest głęboko odżywiona i nawilżona.

Zabieg polecany jest kobietom, które poszukują skutecznych sposobów walki z oznakami starzeniami się skóry, takimi jak na przykład bruzdy i wyraźne zmarszczki mimiczne. Mogą z niego skorzystać także osoby, które czują, że skóra ich twarzy wiotczeje i traci elastyczność. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny. Mezolift można również łączyć z innymi zabiegami, takimi jakmikrodermabrazja, czy peelingi lekarskie, które dodatkowo pielęgnują skórę twarzy.

Mezoterapia igłowato zabieg polegający na podaniu bardzo cieniutką igiełką do skóry substancje, koktajle zawierające aminokwasy, witaminy, kwas hialuronowy, mikroelementy, leki. Poprzez nakucia dostarczamy skórze zanikających z wiekiem składników oraz stymulujemy produkcję kolagenu i wytwarzanie czynników wzrostu.

Do czego stosujemy mezoterapię igłową?

  • ujędrnianie, odżywianie, nawilżanie skóry starzejącej się, uszkodzonej przez słońce, papierosy (preparaty Princess Rich, Restylan Vital, Cytocare, Refine i inne).
  • redukcja zwiotczałej skóry na twarzy, szyi, dekolcie (Strechcare, Cytocare, połączenie mezoterapii z Botoxem tzw. mezoBotox-NOWOŚĆ)
  • hamowanie wypadania włosów i pobudzenie do ich odrostu (minoksidil, Haircare, krzemionka i inne)
  • redukcja rozstępów i cellulitu

 

Zabiegi wykonuje się zwykle raz w tygodniu w 4-6 sesjach.  Można je powtarzać zwykle 1 raz na pół roku lub  raz na rok.

Ukłucia skóry nie są bolesne, ale u osób wrażliwych znieczulamy skórę kremem Emla 30 minut przed zabiegiem, aby zabieg nie był dokuczliwy.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są ślady ukłuć. Czasami na skórze mogą pojawić się siniaczki, które przykryjemy makijażem. Po zastosowaniu niektórych gęstych preparatów mogą do 4 dni po zabiegu utrzymywać się drobne grudki, które ulegają całkowitemu wchłonięciu.

Panie mogą same ustalić jakiego efektu oczekują. Dzięki wyborze koloru a nawet możliwości przyozdobienia ich drobnymi diamencikami uzyskamy efekt na bal, sylwetra czy inne specjalne okazje. Obecnie dostępne  kolory : niebieski, zielony, fiolet, winny i brązowy. Lash Perfect rzęsy są dostępne w różnych grubościach, by twoja naturalna  rzęsa była w pełni chroniona i dawała nauralny wygląd i czucie. Dostępne są rzęsy co 1mm  od 6mm do 15mm długości i w 3 różnych grubościach - naturalna, gruba i ekstra gruba., umożliwia to sworzenie oczekiwanego efektu  dla każdego indywidualnego klienta stosownie do jej stylu życia i priorytetu. Ponadto rzesy są w rozmaitych kolorach, aktualnie to niebieskie, zieleń, fiołek, wino i brązowe, te rzęsy można kłaść same dla spektakularnego efektu  lub mieszać je z czarnymi rzęsami by dać subtelną zmianę.


 

MEZOTERAPIA

Czym jest mezoterapia? - podsumowanie
Mezoterapia jest bezpiecznym, nieinwazyjnym zabiegiem medycznym stosowanym w celu poprawy funkcjonowania skóry. Polega ona na wykonaniu serii mikroiniekcji śródskórnych lub podskórnych, podczas których wstrzykuje się różnego rodzaju leki, minerały, witaminy czy aminokwasy. Wstrzyknięte substancje pobudzają ukrwienie, zwiększają drenaż limfatyczny i powodują lepsze odżywienie skóry. Mezoterapia wpływa również na tkankę tłuszczową powodując "rozbicie" skupisk komórek tłuszczowych, które są odpowiedzialne za pojawianie się tzw. skórki pomarańczowej (cellulitis). Rodzaj uzyskanego efektu zależy od użytych podczas zabiegów środków leczniczych. Zabieg możliwy jest do zastosowania w każdej okolicy ciała, najczęściej wykonuje się go w okolicach ud, podbrzusza, czy też kolan.

Od jak dawna wykonywane są zabiegi mezoterapii?
Mezoterapia stosowana jest na świecie od 1952 roku. Jako pierwszy zastosował ją dr Michel Pastor we Francji.

Ile należy wykonać zabiegów?
Liczba wymaganych zabiegów może być różna u poszczególnych osób i zależy np. od grubości tkanki tłuszczowej czy okolicy poddawanej zabiegowi. Najczęściej potrzeba 8-10 zabiegów w ciągu 3-4 miesięcy, aby uzyskać pożądany efekt.

Jakie są efekty uboczne mezoterapii?
Objawy uboczne ograniczone są generalnie do niewielkiego podrażnienia skóry spowodowanego ukłuciami igiełki. Ustępuje ono zwykle w przeciągu kilku dni.

Czy mogę wrócić do pracy po zabiegu?
Tak. Zabieg trwa zwykle około 30 minut i nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań, ani okresu rekonwalescencji. Po zabiegu nie stosuje się bandażowania ani specjalnych opatrunków.

Czy zabieg jest bolesny?
Większość osób odczuwa niewielki dyskomfort podczas zabiegu mezoterapii w wyniku ukłuć igiełki. Możliwe jest zastosowane kremów znieczulających przed zabiegiem.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?
Długość utrzymywania się efektów zabiegów zależy od zdrowej diety oraz aktywności fizycznej. Seria zabiegów powinna być powtarzana co ok. 12 miesięcy.