Lasery

Laser CO2, IPL i Q-switched to trzy różne rodzaje laserów stosowanych w medycynie estetycznej i dermatologii.

Laser CO2 to laser gazowy, w którym medium czynne stanowi mieszanina dwutlenku węgla, azotu i helu. Jest to laser, który emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 10600 nm. Laser CO2 jest stosowany do zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, takich jak usuwanie blizn, kurzych łapek, zmarszczek, znamion oraz brodawek. Jest to również skuteczne narzędzie do usuwania zmian nowotworowych.

IPL, czyli Intense Pulsed Light to technologia, która wykorzystuje szerokopasmowe źródła światła o różnej długości fali, by zniszczyć wybrane struktury skóry, takie jak naczynia krwionośne czy melaniny. Jest to metoda stosowana w dermatologii estetycznej do usuwania trądziku, blizn, przebarwień, a także do usuwania owłosienia.

Q-switched to laser emitujący impulsy światła o bardzo krótkim czasie trwania (zazwyczaj w zakresie nanosekund). Jest to metoda stosowana do usuwania tatuaży, a także do usuwania przebarwień skóry i zmian pigmentacyjnych.

Wszystkie te trzy typy laserów są stosowane w celu poprawy wyglądu skóry i zwalczania różnych problemów dermatologicznych. Każdy z nich ma swoje specyficzne zastosowania, a wybór odpowiedniego typu lasera zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju problemu, który ma być rozwiązany.